Вчера околу 14 часот било пријавено дека во Гостивар, на улица „Браќа Ѓиноски“ товарно моторно возило „Мерцедес“ со приколка со гостиварски регистерски ознаки, управувано од А.Т.(51) од Гостивар, удрило во пешакот П.Ц. (65) од Гостивар.

Од здобиените повреди на местото на настанот починала П.Ц. Извршен е увид на местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.