На улица „Методија Митевски“ во Скопје денеска изутрина експлодирала експлозивна направа. Повредени лица нема, а од експлозијата биле оштетени стаклата на неколку дуќани.

На 02.05.2021 во 04:00 часот било пријавено дека во Скопје, на улица „Методија Митевски“, со експлозивна направа биле оштетени стакла од неколку дуќани. Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.