Екс-директорот на локалната скопска телевизја ЕРА, Абдула Мематај на 3 јануари околу 2:40 часот по полноќ, бил мета на напад од неговата сопруга, која го врзала за спалната за рацете и за нозете и се обидела да го удави со перница, објави Коха.

Но обидот и бил неуспешен бидејќи тој станал и се одврзал. Додека се симнувал по скалите во призјемето на зградата бил удрен по глава со чекан од што добил и повреди.

Мематај за КОХА го подврдил настанот и рекол дека се уште се лекува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.