На 13.12.2019 во 16,25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорче Петров“, В.П. од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници. Против В.П. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.