Едно лице било тешко повредено во сообраќајна несреќа синоќа на автопатот Неготино-Демир Капија, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека несреќата се случила околу 22:30 часот. Тогаш, патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Т.(30) од Неготино, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Бил извршен увид на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.