Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Кисела Вода на крстосницата на булевар Борис Трајковски и улицата Петар Делјан, според неофицијалните информации едно лице е повредено, објави МКД.мк

Сообраќајката се случила меѓу џип БМВ Х6 и „опел астра“, а повреден е возачот на опелот. Со возило на Брза помош пренесен е в болница, а на местото на несреќата се врши увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.