Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе вчера го лишиле од слобода Д.Т.(27) од Свети Николе, кој се сомничи дека од петти до 13 јануари од гаража во дворното место од куќа сопственост на А.Л. одзел повеќе делови за патничко возило и трактор и други предмети.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.