Вчера околу пладне на регионалниот пат Ратае – Желино, во с. Шемшово – тетовско, патничко возило „Фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М. (48) од Скопје, удрило во 11 – годишно дете од Шемшово, кое управувало велосипед.

Повреденото дете било пренесено во тетовската клиничка болница.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.