На 01.10.2021 во 22.40 часот во близина на трговски центар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција, СВР Скопје се лишени од слобода К.И.(27) и М.Р.(26) двајцата од Скопје затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.50 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција- СВР Скопје се лишени од слобода Г.М.(20) и А.У.(25) двајцата од Гостивар затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.15 часот на кеј на река Вардар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција- СВР Скопје се лишени од слобода Љ.П.(56) и Д.С.(25) двајцата од Скопје затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.15 часот на кеј од река Вардар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција, СВР Скопје е лишен од слобода С.А.(48) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Скопје, 2 октомври 2021 (МИА) – На 01.10.2021 во 22.40 часот во близина на трговски центар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција, СВР Скопје се лишени од слобода К.И.(27) и М.Р.(26) двајцата од Скопје затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.50 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција- СВР Скопје се лишени од слобода Г.М.(20) и А.У.(25) двајцата од Гостивар затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.15 часот на кеј на река Вардар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција- СВР Скопје се лишени од слобода Љ.П.(56) и Д.С.(25) двајцата од Скопје затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 01.10.2021 во 21.15 часот на кеј од река Вардар на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција, СВР Скопје е лишен од слобода С.А.(48) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.