Вечерва на автопатот Скопје- Велес на приклучокот кај Катланово од стариот пат, возило Хонда со скопски таблици излетало од патот во каналот покрај патот, дознава Centar.mk.

Пореталот пренесува дека во несреќата има еден загинат.

Констатирана е смрт кај возачот на возраст од 72 години неофицијално дознава Centar.mk.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.