Едно лице е повредено во оружен инцидент што се случил попалденво на улицата „Ордан Чопела“ во Скопје.

Од МВР информираа дека повреденото лице е пренесено во Специјалната болница по хируршки болести „Св.Наум Охридски-Скопје“. Според првичните информации, лицето било застрелано со пиштол.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.