Едно лице го загуби животот, а две се повредени откако автомобил излетал од коловозот на локален пат во близина на селото Падалишта, гостиварско.

Според првичните сознанија на полицијата, случајот бил пријавен околу 13 часот од службата за брза помош, каде биле донесени три лица. Тие со повреди биле извлечени од автомобил „фиат панда” кој откако изгубил контрола излетал и се превртел неколку пати.

Набрзо по несреќата животот го загубил 21-годишен жител на Падалишта, другите двајца на возараст од 25 и 23 години се задобиле со тешки повреди.

Во моментов увидна екипа и јавен обвинител вршат увид на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.