Вчера околу 11 часот во СВР Скопје, Ќ.Ф. (47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на улица „Московска“, општина Карпош, неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од четири лица меѓу кои било и лицето И.Н. (17) од Скопје.

Вчера попладне пак, И.Н. (17) пријавил дека истиот ден околу 10 часот на улица „Московска“ бил физички нападнат од Ќ.Ф.(47).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.