Две момчиња со боксерски ракавици се тепаат, а околу нивпублика од стотина други, но и возрасни луѓе, страсно навиваат. Снимката, која веројатно е направена од мобилен телефон, беше испратено до редакцијата на „Само прашај“, но овие борби меѓу ученици се јавна тајна, бидејќи според очевидци оваа борба меѓу децата среде бел ден, во центарот на градот, не се случува прв пат.

Тепачката се случила минатата недела во скопски Капиштец,  а МВР сѐ уште го истражува инцидентот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.