Ноќеска околу 00.30 часот во тетовското село Боговиње, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го лишиле од слобода М.И. (24) од истото село. При преглед кај него била пронајдена марихуана. М.И. бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување на случајот.

Исто така ноќеска околу 02 часот во близина на бензинска пумпа во тетовското село Жеровјане, полициски службеници од слобода го лишиле Д.Ш. (33) од с. Неготино. При преглед кај него бил пронајден кокаин.

По целосно расчистување на случајот, против Д.Ш. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.