Две момчиња физички беа нападнати од неколку непознати лица во ноќен клуб во центарот на Скопје, полицијата работи на расветлување на случајот.

На 08.12.2018 година во 02,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје С.С.(25) од Скопје пријавил декаистиот ден околу 02,30 часот на улицата „Димитрија Чуповски“ во ноќен клуб додека бил заедно со неговиот пријател Д.А.(25) од Скопје биле физички нападнати од страна на четири непознати лица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.