Ноќеска околу 02 часот во СВР Скопје, Д.А. (50) и Н.Г. (45), двајцата од с. Шишево, скопско, пријавиле дека во саботата околу 23.55 часот на булевар „Илинден“, по претходна расправија, физички биле нападнати нивните малолетни деца на возраст од 14 и 16 години од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.