Во текот на вчерашниот ден два лица од Скопје пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници во општина Аеродром.

Околу 15 часот во Полициската станица Аеродром Ф.Б. (37) од Скопје пријавил дека на улицата “Ѓорѓе Андреевиќ Кун“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.

Вчера попланде пак во Полициската станица Аеродром, В.П. (69) од Скопје пријавила дека на булеварот “Јане Сандански“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.