Вчера околу 18 часот во Полициска станица Струга, К.М. (37) од Струга, вработена во спортска обложувалница на улица „Пролетрски бригади“ во Струга, пријавила дека две машки лица се обиделе да ја силуваат.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.