Утринава на патот кон Драчево се случила сообраќајна несреќа во која се повредени две лица. На местото на несреќата освен полицијата излегла и противпожарн екипа.

Во сударот учествувале две возила, Цитроен Саксо и Форд фиеста. Повредените се префрлени во Градската болница.

Увидот на полицијата се уште трае.  Повеќе детали за тоа како настанала несреќата наскоро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.