На 07.11.2019 околу 01.00 часот, полициски службеници на Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, во близина на Неготинска клучка, ги лишиле од слобода И.Ч.(32) од тетовско Долно Палчиште и Ф.Р.(31) од тетовско Боговиње, затоа што при преглед кај нив бил пронајден кокаин.

По целосно документирање на случајот, против И.Ч. и Ф.Р. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.