Најновите податоци на српските медиуми за автобуската несреќа во Лесковац, говорат дека меѓу патниците било и 9-годишно детенце, за среќа поминало без повреди, а исто така имало и детенце од година ипол, за среќа и тоа е неповредено.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.