Две петгодишни деца и едно момче се повредени во соопбраќајна несреќа која вчера се случила на магистралниот пат Штип-Кочани, соопшти МВР.

Несреќата се случила кога автомобил „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.З.(25) од с.Чешиново, кочанско се судрил со автомобил „пежо 206“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од А.В.(30) од Злетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.