На 18.07.2020 година во 19:20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, на девијацијата пред селото Врбјани-општина Дебрца, случена е сообраќајна незгода во која учествувале патничките автомобили „Фиат“ со кичевски регистарски ознаки управуван од А.А.(54) од кичевското село Гарани и автомобил „Поло“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Ф.(41) од Скопје.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобила В.Х.(39) од селото Гарани-сопатник во возилото „Фиат“ и Е.Е. сопатник во второто возило.

Со телесни повреди се здобиле две малолетни лица- сопатници во првото возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.