На 10.12.2021 во СВР Скопје е пријавено дека на 04.12.2021 околу 00.50 часот пред и во угостителски објект на подрачје на Кисела Вода по претходна расправија М.Н.(19), Д.А.(19), А.К.(19), П.З.(21) и Ф.В.(19) сите од Скопје од една страна и С.Ј.(25), Б.Т.(20), Д.Н.(18), М.Н.(19) и Д.Т.(26) сите од с.Ракотинци, скопско од друга страна го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. Сочинети се записници за констатиран прекршок од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.