Дванаесетгодишно дете од Скопје вчера било донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата соопшти дека малолетникот имал повреда од остар предмет во пределот на ногата, нанесена од негов соученик.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.