На 02.06.2023 во 21.15 часот во Полициската станица Драчево, Д.А.(26) од Скопје пријавил дека на ул.„Јанко Мишиќ“ бил каснат од куче скитник.

Исто така вчера во 22.30 часот во Полициската станица Драчево, Ј.Г.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџи Николов“ бил каснат од куче скитник.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.