СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И. (27) од село Мала Релица, тетовско, И.М. (38) и Љ.М.(28), двајцата од Тетово, поради постоење основи нa сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

На 02.10.2018 година околу 07.30 часот во сендвичара на улица „Благоја Тоска“ во Тетово пријавените физички ги нападнале сопствениците Л.М. (22) и Л.М. (26), двајцата од Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.