Вчераутро во Полициската станица Центар, К.М. (44) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

Во околу 15 часот во Полициската станица Центар, В.И. (59) од Скопје пријавил дека на Кеј „13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.