Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека пред угостителски објект на ул. „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.П. (29) и А.М. (29), двајцата од Скопје.

Според пријавеното, причина за пресметката се меѓусебни недоразбирања.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.