Ноќеска 30-тина минути по полноќ, полициски службеници од СВР Скопје во с. Матка ги привеле Ф.Х. (33) и З.Х. (27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај Ф.Х. била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.