На 31.07.2022 во 03.04 часот во Полициска станица Аеродром Г.Р.(41) и С.М.(26), двајцата од Скопје, пријавиле дека околу 02.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром биле физички нападнати од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.