Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници.

Околку 14 часот во Полициската станица Центар К.Б. (50) од Скопје, пријавил дека на Кеј “13-ти Ноември“ возејќи се на велосипед бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Oколу 13 часот пак во Полициската станица Аеродром, В.Т. (72) од Скопје пријавил дека на паркингот на булевар “Авној“, општина Аеродром бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.