Вчера попладне полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А. (30) и Т.А. (22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.