Двајца пожарникара се повредени и хоспитализирани откако се здобиле со лесни повреди.

Тие интервенирале кај огнената стихија која попладнево го зафати Кочани се повредени и хоспитализирани. Огнот веќе ги зафати куќите во градот, а надлежните ненавремено реагираат.

На пожарникарите дополнително им задава проблеми и ветерот кој го шири огнот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.