Две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница во сообраќајката која се случи на патот на влезот во Струмица од Радовиш.

Веста за МИА ја потврди портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска, а увидот на местото се уште трае.

Повеќе детали за сообраќајката од полицијата најавуваат за подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.