Две лица се повредени во сообраќајната несреќа што вчера наутро во 05.35 на патот Демир Хисар-Кичево во атар на с.Сопотница.

Како што соопшти МВР, патничко мотрно возило „поло“ со охридски регистарски ознаки управувано од Г.Н.(42) од Кичево излетало од коловозот, при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека совозачот Х.С.(41) се здобил со повреди.

Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Демир Хисар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.