Дваесет и деветгодишен кумановец рано утринава пријавил дека бил физички нападнат во угостителски објект од страна на две лица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.