На 09.04.2022 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр.57 на ЈСП, кој се движел на релација од Бит Пазар кон Чаир, двајца малолетници од Радишани го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.