Вчера во 18:25 часот во полициската станица Центар, З.Т.(58) од Скопје пријавил дека во средата околу 12:30 часот на улицата „Самоилова“ бил каснат од куче-скитник во левата нога.

Ист случај вчера во 17 часот бил регистриран и во полициското одделение во Петровец каде В.Н. (66) од село Марино пријавил дека околу 8 часот бил каснат од куче скитник во десната рака.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.