Синоќа во Полициското одделение Сарај, М.Е. (35) од село Сарај пријавила дека во дворот од семејната куќа во Сарај била физички нападната од нејзините браќа Д.И. (32) и Е.И. (25).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.