Вчера рано утрото двајца Албанци кои престојувале илегално во Република Македонија биле приведени на ГП „Долно Блаце“. В.Х. (25) и Е.А. (32), двајцата од Република Албанија, во 11.30 часот биле предадени на полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.