Бела прашкаста материја е пронајдена во автомобилот на 23 годишно момче во село Камењане. Полициски службеници при извршен преглед на Ј.И. од село Долно Палчиште-тетовско кој управувал возило „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки извршиле претрес и ја пронашле дрогата. Тој бил лишен од слобода во СВР Тетово и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.