СВР Кочани поднесе кривична пријава против А.Т.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „обљуба врз немоќно лице“ и „разбојништво“.

Ноќта петок кон сабота околу полноќ во Кочани, пријавениот влегол во домот и се обидел да изврши обљуба над 86-годишна жена, а потоа физички ја нападнал и одзел пари и предмети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.