Незамисливо е во една модерна правна држава да се води ваков процес. Немаше никакви докази и аргументи и јавната обцинителка каже на повисок тон и оти треба да не убеди.

Што видовме, праша адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови на случајот Рекет.Тој смета дека јавното обвинителство со многу политика го водеше случајот и повеќе се водеше на народот да му даде “леб и игри” отколку докази.

Видовме снимка од цели пет секунди во која еден од обвинетите носи торба лесно како перце Се покажуваше таа фамозна торба. Ако е тоа доказ-запраша Дукоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.