Адвокатот на Бојан Јовановски го запраша судот уште уште колку кривични пријави за перење пари треба да бидат поднесени.

Веројатно нарко картелот од Кали пере помалку пари од Боки, иронично запраша Дукоски.

Во врска со кривичната пријава од бизнисменот Силјан Мицевски, Дукоски вели дека нему не можете да му земете 200 денари а не пак 700.000 евра.

Доволно е само да се следат неговите изјави по влегувањето на финансиска контрола во неговите фирми, додаде Дукоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.