Дваесет и двегодишно лице со иницијали П.Ѓ. од Кочани денеска е лишено од слобода, информираат вечерва од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од МВР, извршен е претрес во дом и други простории во Виница, каде што престојувало лицето. При претресот, извршен со наредба од Основен суд Виница, пронајдени и одземени биле две ќеси со марихуана, бела прашкаста материја, дробилка, дигитална вага, предмети со остатоци од прашкаста материја и поголем износ на пари.

Лицето било задржано во полициска станица, а за случајот бил известен јавен обвинител и по негово целосно документирање, ќе биде поднесена соодветна пријава по брза постапка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.