СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Ј. (65) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј. (21) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот, во куќата каде престојувале под кирија, сопственост на Б.Ј., неговата малолетна сестра била физички нападната од Б.Ј.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.