Вчера во попладневните часови, 19-годишниот Т.Г. од населба „Илинден“ пријавил дека во околу 01:00 часот во населбата, по претходна вербална расправија, бил удрен од патничко возило, управувано од едно лице, а потоа и физички нападнат од К.К. и Д.М.. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.