На 07.06.2023 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со фиизчка пресметка помеѓу Е.К.(60) од една страна и К.А.(71) и Н.Д.(69), од друга страна, сите од Скопје, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.